Zapraszamy na V Edycję słynnego na całą Polskę Wyzwania Pizzerii Al Forno!

Specjalnie dla Państwa stworzyliśmy najostrzejszą pizzę w Polsce!

 

 

Biurorekordów.pl pisze o nas:

„Z ogromną przyjemnością ogłaszamy, że wiemy, kto serwuje najostrzejszą pizzę w Polsce! Piekielnie ostrego sosu, który właśnie ustanowił Rekord Polski można spróbować w krakowskiej pizzerii Al Forno!

Składnikami najostrzejszej pizzy są przede wszystkim różne rodzaje papryki. Poza znaną wszystkim papryką chili, jalapeno i pepperoni na pizzy znajdziemy także rekordzistki z najwyższych miejsc na skali Scoville’a – paprykę Carolina Reaper, Trinidad Scorpion i Naga Jolokia(…)

 

 

W tej edycji do wygrania jest 1000 zł, a gdy uda się pobić dotychczasowy rekord czasowy wynoszący 10:52  - dodatkowe 700 zł! 

 

 

 

Pizza jest w rozmiarze 45 cm, czas na zjedzenie pizzy to 30 minut bez popijania. To nie tylko wyzwanie ostrości, a również na zjedzenie pizzy o takim rozmiarze.

Od momentu położenia pizzy na stół czekamy do 5 min na ostygnięcie i rozpoczynamy odliczanie czasu.

W przypadku gdy Uczestnik nie da rady sprostać wyzwaniu Pizzy Fuoco Infernale będzie musiał za nią zapłacić kwotę 60 zł.

Każdy Uczestnik wyzwania podpisuje w naszym lokalu oświadczenie o stanie zdrowia i ryzykach związanych ze spożyciem pizzy. Równocześnie informujemy, iż każdy Uczestnik biorąc udział w "Wyzwaniu Ostrości" wyraża zgodę na transmisję online podczas wyzwania na naszym fanpage'u na FB oraz kanale na YT.

Skład naszego sosu jest dla każdego Uczestnika taki sam, nie zmieniamy receptury oraz nie ujawniamy jej ze względu na ogrom pracy jaki w nią włożyliśmy.

Pizzy nie można zamówić na wynos, sosu z wyzwania również nie sprzedajemy osobno, udział w wyzwaniu jest jedynie możliwy drogą oficjalną podczas transmisji na żywo.

Nie dajemy się również przekupić, dla nas to jest fajna zabawa jak i dla naszych Uczestników i miły dodatek do naszej karty - także dziękujemy serdecznie za wszystkie propozycje

Wyzwanie tylko dla osób pełnoletnich!

WIĘCEJ INFORMACJI W NASZYM FAQ

 

 

 

 

 

 

Wiele osób pyta nas skąd wzięliśmy pomysł na wyzwanie ostrości...

Historia związana z powstaniem najostrzejszej pizzy jest w zasadzie bardzo prosta, a zarazem trochę zabawna. Pewnego dnia omyłkowo zamiast papryczek chili dostaliśmy habanero i zaczęliśmy ją testować w naszych sosach i badać reakcje na sobie. W trakcie eksperymentów stwierdziliśmy, że brakuje w Polsce fajnego wyzwania ostrości i zamówiliśmy testowo kilka różnych najostrzejszych papryczek i robiliśmy wyzwanie głównie między sobą i znajomymi i tak narodził się pomysł stworzenia najostrzejszej pizzy w Polsce. Razem z naszym nieocenionym Pizzaiolo Dominikiem i Właścicielem pizzerii przez kilka miesięcy tworzyliśmy różne receptury, aby pizza rzeczywiście była piekielnie ostra, a zarazem bezpieczna dla zdrowia. Następnie zgłosiliśmy się do biura rekordów, dostaliśmy stosowny certyfikat potwierdzający, że faktycznie to co stworzyliśmy jest piekielnie ostre i wystartowaliśmy skromnie z transmisjami na facebook'u. Nie sądziliśmy, że będzie tylu chętnych oraz nie wiązaliśmy z Pizzą Fuoco Infernale większej przyszłości, ale zainteresowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania, po tym jak dostaliśmy zaproszenie od chiliheadów na zrobienie wyzwania live na ich spotkaniu w Krakowie. Następnie Uczestników było coraz więcej, później zgłaszali się do nas Youtuberzy, robiło się o nas coraz głośniej za sprawą artykułów na różnych poczytnych i popularnych portalach internetowych oraz w radiu. Niedługo po tym przyjechali do nas Filip Chajzer oraz Robert Stockinger z programu Dzień Dobry TVN i zrobili o nas reportaż, który miało okazję obejrzeć kilka milionów osób z całej Polski. Ogromnie nas to cieszy i czujemy się bardzo docenieni i wyróżnieni. Równocześnie z tego miejsca chcielibyśmy jako cała Załoga podziękować osobom które nas od początku wspierały jak i wszystkim Uczestnikom, którzy chętnie biorą udział w Wyzwaniu. Mamy nadzieje, że będzie Was coraz więcej i wszyscy będziemy się dobrze bawili! 🙂

 

Poniżej prezentujemy listę dotychczasowych zwycięzców wraz z ich zdjęciem oraz czasem zjedzenia naszej najostrzejszej pizzy!

 

 

Przy tej okazji nie możemy nie wspomnieć o naszym pierwszym Uczestniku, który zapoczątkował całą naszą przygodę z wyzwaniem za co jemu i pozostałym Uczestnikom z całego serca dziękujemy!